poniedziałek, 29 września 2014

Poznańska Noc Naukowców

Witajcie!! :D

W piątek, 26 września, wyjechaliśmy ze szkołą do Poznania na Noc Naukowców :) Należy jednak zacząć od tego, że gdybyśmy z przyjaciółką nie przypomniały o tym naszej nauczycielce, która się takimi wyjazdami zajmuje, nie byłoby owego wyjazdu ;)

Corocznym celem Nocy Naukowców jest pokazanie młodzieży w bardzo szczególny, wyjątkowy sposób, że nauka także potrafi być ciekawa i interesująca. Ma także na celu zgromadzenie jak największej ilości młodych osób, by te mogły przebywać w swoim towarzystwie i zawierać nowe znajomości w realu, nie poprzez Internet ;)

Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy od opiekunów informację, że ,,mamy wolną rękę". Mogliśmy chodzić, na jakie tylko pokazy chcieliśmy indywidualnie i z przyjaciółmi, oczywiście na terenie Politechniki Poznańskiej. W skład owej Politechniki wchodzi kilka budynków, oddzielonych od siebie średnio o kilkaset metrów, ,,porozrzucanych" po Poznaniu ;)

W tym roku niestety nie udało nam się dostać na żaden pokaz ani wykład, ponieważ stwierdziliśmy z przyjaciółmi, że nie ma nic, co by nas zainteresowało. Poza tym w naszej ,,grupce", która składała się z 11/12 osób (liczba ta stale ulegała zmianie ;) ) dochodziło do pewnych sprzeczek, co do tego, gdzie będziemy chodzić i co zwiedzimy. Jedno, co nas zainteresowało, to były szklane windy :D

Podczas spaceru po Politechnice zauważyliśmy kilka znajomych nam osób z innych gimnazjów i liceów, co nas mile zaskoczyło :)

Koniec końców, razem z przyjaciółmi stwierdziliśmy, że pójdziemy przejść się na Maltę. Prowadzeni przez Julię i Weronikę, doszliśmy szczęśliwie do Galerii Malta, gdzie pozwiedzaliśmy kilka sklepów (w Empiku na widok płyty Kwiatkowskiego dostałam palpitacji serca XD ) , a chłopacy pograli na PS3. Odwiedziliśmy tradycyjnie McDonald'a, po czym najedzeni zadecydowaliśmy, że wracamy z powrotem na Politechnikę, do budynku nr 1.Po drodze, w Galerii zauważyliśmy budkę do robienia ekspresowych zdjęć i oczywiście musieliśmy z niej skorzystać ;D Nie byliśmy pewni, czy zmieści się w niej 11 osób , aczkolwiek cudem się tam wcisnęliśmy ;D
Pomińmy fakt, że na końcu wszyscy z niej wypadliśmy, dosłownie xdGdy dotarliśmy w końcu z powrotem na Politechnikę, siedząc na murku przed budynkiem rozmawialiśmy i bawiliśmy się w najlepsze, do czasu, gdy nadszedł czas na zbiórkę i powrót do domu.W autobusie nie było mniej zabawnie, humory wszystkim dopisywały, co jest najważniejsze :D

Po powrocie do domu czułam się wykończona, ale jednocześnie miałam świadomość, że chętnie pozostałabym na Nocy Naukowców jeszcze dłużej ;)

No cóż, wszystko, co piękne, szybko się kończy :)
3 komentarze:

 1. Świetne zdjęcia! Chciałabym brać udział kiedyś w takiej Nocy Naukowców :)
  Robiłam kiedyś sobie zdjęcia w takiej budce haha ;D

  Pozdrawiam
  kikaa-blog.blogspot.com-kliik!♥

  OdpowiedzUsuń
 2. SUPER!!
  Zapraszam do siebie!
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na nowy rozdział na http://classic-love-with-btr.blogspot.com/ mam nadzieję, że zostawisz po sobie ślad ;)

  OdpowiedzUsuń