wtorek, 14 października 2014

Jesienne dni

Dni są coraz krótsze, następuje zmiana czasu z letniego na zimowy, czas biegnie jeszcze szybciej, zaczyna coraz częściej padać deszcz, spadają różnokolorowe liście z drzew - z tym kojarzy się głównie polska jesień, która jakiś czas temu nastała.

Jesień nie jest moją ulubioną porą roku, ale też jej nie nienawidze. 
Uwielbiam ten okres czas za to, że wszystko wokoło jest takie kolorowe. W parkach ale także i innych miejscach liście tworzą przepiękny widok. Kolory nie są już zimne tylko ciepłe. Dominuje czerwień, brąz oraz złoto. 

Budząc się rano, można usłyszeć śpiew ptaków, które szykują się do odlotu do ciepłych krajów. 
W lasach czy też parkach można spotkać wiewiórkę, która robi zapasy na zimę. 
Dla zwierząt jest to czas głównie przygotowań do nadchodzącej zimy.


Mnie jesień kojarzy się również z zbieraniem kasztanów. Pamiętam, gdy byłam mała zawsze je zbierałam i robiłam z nich ludziki. 


Jest to też czas, w którym w lasach pojawiają się grzyby więc dużo ludzi można spotkać o porankach spacerujących z koszykiem pomiędzy drzwami i wypatrującymi jadalne grzyby. Ja także kilka razy jeżdżę wraz z rodzicami. Jesień kojarzy mi się również z przesiadywaniem przed kominkiem z kubkiem ciepłej herbaty lub kakao. Uwielbiam wpatrywać się w ogień, gdy wesoło iskrzy się spalając drewno. Atmosfera jest wtedy niesamowita :).

A Wam z czym kojarzy się jesień?


Zapraszam również na mojego instagrama.5 komentarzy:

 1. Mi osobiście jesień kojarzy się z herbatą i sweterkami *.*
  Nawiasem mówiąc świetny blog! Obserwuję i liczę na rewanż ;)

  http://aldrazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jesieni nie lubię, jest mi wtedy zdecydowanie zbyt zimno. ;) chociaż w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza i pozwala nacieszyć się niesamowitymi kolorami. ;)
  ale najchętniej bym ją całą przeleżała pod kocykiem razem z herbatką i dobrą książką, ale niestety już nie ten czas, trzeba do pracy i na uczelnię grzecznie tuptać. :)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post ♥
  victoriablogggg.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na nowy rozdział ;) classic-love-with-btr.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń